SYDNEY'DEN MERSİN'E

SYDNEY'DEN MERSİN'E

ONLINE BİLET SATIN AL

Soprano Ayşe Göknur Shanal

Soprano Ayșe Göknur Shanal Avustralya’nın önde gelen şan sanatçıları arasında yer almaktadır. “Dame Joan Sutherland” bursu ile eğitimini Royal College of Music’te tamamlamış ve Metropolitan Operası’nda (New York) Lindemann Young Artist Development Programı’nın (Genç Sanmatçılar Gelişim Programı) üyesidir.
Shanal birçok prestijli ödülün ve bursun da sahibidir. Bunlar arsaında The Australian Singing Competition, Dame Joan Sutherland Bursu ve Ödülü, Opera Foundation Australia’s Metropolitan Opera Ödülü (New York), McDonald’s Operatic Aria, Queens Trust for Young Australians, Symphony Australia’s Young Performers Award (Vokal kategorisi), Neue Stimmen International Singing Competition’da“Der Loreley-Festspiele Özel Ödülü” (Almanya) bulunmaktadır. Avustralyalı bestecilerin yanısıra birçok uluslararası besteci ile de beraber çalışmıştır. Bunlar arsında Ross Fiddes, Erberk Eryilmaz, Yiğit Kolat, Reza Vali, Diana Blom, John Wayne Dixon and Phillip Wilcher sayılabilir. Gerek Avustralya gerekse Amerika’da gerçekleştirilen ANZAC yüzüncü yıl anma konserlerinde vokal performaslarıyla etkin bir rol oynamıştır.
Shanal solist olarak Avustralya Operası ve Türkiye Devlet Operası ile temsillerde rol almıştır. Ayrıca Aldeburgh Festivali (İngiltere) ve Sydney Festivali’nde de yer almış ve Sydney, Queensland, Melbourne, Adelaide, West Australia Senfoni Orkestraları ve the Australian Haydn Ensemble ile de solist olarak konserler gerçekleştirmiştir.
Geçtiğimiz Kasım ayında, Shanal Ukrayna asıllı Avustralyalı piyanist Evgeny Ukhanov ile Sydney Opera House’da ilk solo konserini gerçekleştirmiştir. Aralık ayında Vivaldi’nin Gloria isimli eserinin solosunu National Boys Choir ile, Hammer Hall, Melbourne Arts Centre, Sydney Cricket Ground ve Woolloongabba’da (the Commonwealth Bank Test Cricket Series) seslendirecektir.
Shanal’ın piyasaya çıkmış iki CD kaydı bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan Taslig Records tarafından piyasaya sürülen “Love and Life”ın kaydını  piyanist Evgeny Ukhanov ile gerçekleştirmiş ve Schumann’ın “Frauenliebe und Leben” ve Wagner’in “Wesendonck Lieder” eserlerine yer verilmiştir. Wirripang tarafından piyasaya sürülen ve piyanist Patrick Keith ile kaydettiği “Çanakkale-Gallipoli Songs” isimli ikinci CD’si  ise Avustralya’lı, Yeni Zelanda’lı  ve Türk bestecilerin vokal ve piayano için besteledikleri yapıtlarından oluşmaktadır.